Asit Deposu Fiyatları

Asit deposu ürünleri 3 grup altında incelenmektedir. Ekonomik fiyat olarak polietilen kimyasal tanklar, ürün çeşitliliği açısından fazla alternatife sahip vinylester tanklar ve tehlikeli asit stoklamaları için vinylester kaplamalı pvc tanklar.

Asit depoları belirli konsantre oranı ve stok sıcaklığındaki asit türleri için kullanılmaktadır. Polietilen kimyasal tanklar genel olarak tüm asit türleri için kullanılabilmektedir. Ancak yüksek sıcaklıktaki asit stoklamaları için uygunluk göstermeyebilir. Vinylester tanklar için konsantre ve sıcaklık değerleri belirlidir. Bu tankların dayanım tablosunu incelemek için tıklayınız. PVC tanklar ise daha çok yüksek konsantre ve tehlikeli kimyasallar için kullanılmaktadır. Maliyetleri diğer tanklara göre fazladır. Alternatif ölçülerde üretimi sağlanabilmektedir. Kırılgan yapısı sebebi ile bu tanklar polyester ile kaplanarak tarafınıza ulaştırılır.

Asit Deposu

 

 

Asit Deposu

Polietilen Asit Deposu  

Polietilen Asit Deposu

Polietilen asit deposu ürünleri tüm konsantre oranlarındaki asit türleri için dayanım sağlamaktadır. Ancak sıcaklık polietilen asit depoları için en önemli etkendir. Ortam sıcaklığı dışındaki tüm sıcaklık değerleri için bilgi almanız gerekmektedir.

Polietilen asit deposu ürünleri su deposu ürünleri ile aynı olup kalınlık ve çıkış rekoru materyalleri değişiklik göstermektedir. Bu ürünler asit konsantre oranı kadar kalınlaştırılarak dayanım göstermesi sağlanır. Bilinmesi gereken en önemli nokta polietilen depoların (plastik) içinde stoklanan kimyasal ile hiç bir etkileşimi olmaz. Ancak stoklanan asitin yoğunluğunun sudan fazla olması sebebi ile kalınlaştırılması gerekmektedir. Örneğin; 10m3 bir depo içerisinde %50 yoğunlukta bir asit stoklandığında depo içerisinde 15 tonluk basınç sağlayacaktır. Bu yüzden depo kalınlığı %50 oranında arttırılarak deponun 15 ton basınca dayanıklı olması sağlanır.

Polietilen kimyasal tank referanslarımızdan bazıları :

Selkasan A.Ş., Seleda Biogaz A.Ş., Kuzu Arıtma, Koçak Çevre, Mono Arıtma, Şen Piliç Gıda, Bereket Enerji, Çerkezköy OSB,  ProGıda, Halis Helva, Ak Çevre, Gür Metal ve daha bir çok asit stoklaması yapan firmalar 34 yıldır İzoplas markasına güveniyor.

 

Vinylester Asit Deposu

Vinylester Asit Deposu

Vinylester asit deposu belirli konsantre ve stok sıcaklık değerindeki asit türleri için kullanılabilmektedir. Ölçü çeşitliliği, yatay ve dikey üretim imkanı ile birçok alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Vinylester asit deposu fiyatları, polietilen ürünlere göre maliyetlidir. Bunun sebebi hammadde fiyatlarından kaynaklanmaktadır. Tüm hacimlerde üretimi sağlanabilmektedir. Ayrıca sıklıkla tercih edilen bir diğer vinylester asit deposu ürünü taşkan ve asit havuzlarıdır. Talep edilen tüm ölçülerde üretimi sağlanabilen havuzlar, belirli konsantre ve stok sıcaklık değerindeki asitlere karşı dayanım sağlamaktadır.  DAYANIM TABLOSU

Vinylester asit deposu ürünleri üretimi vinylester epoxy reçine ve cam elyaf birleşimi ile sağlanmaktadır. Epoxy reçine asite olan dayanımı sağlamaktadır. Kimyasal özelliği açısından tabloda yer alan dayanımlara direkt olarak dayanım sağlamaktadır.

PVC - VİNYLESTER ASİT DEPOSU

Yüksek konsantre oranınındaki asit türlerinin stoklaması için kullanılan pvc + vinylester depo maliyetleri diğer ürünlere göre maliyetlidir. PVC asit deposu üretimi 3 aşamada gerçekleşmektedir. (Yukarıda görsellerde ürün aşamaları gösterilmiştir.) İlk aşama PVC tankın oluşturulmasıdır. PVC tank oluşumunun ardından tank üzeri kaplama yapılabilmesi için,  üzerinde polyesterin daha iyi yapışabilmesi adına, parlak yüzey matlaştırılır. Bundan sonra ürün üzeri polyester reçine ile kaplanarak boyama işlemine geçilir. Boyama işlemleri tamamalandıktan sonra ürün sevk edilir.